Leczenie chrapania/bezdechu śródsennego

Szanowni Państwo,

każdy z nas w swoim życiu doświadczył nieprzespanej nocy z powodu chrapania innej osoby. To nie tylko dyskomfort i uczucie niewyspania, ale co gorsze - chrapanie może doprowadzić do poważnych zaburzeń zwanych bezdechem śródsennym, którego konsekwencją mogą być udary, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie, etc. Szacuje się, iż problem dotyczy ok. 30% społeczeństwa.
Przyczyną chrapania jest mniejszy od anatomicznego przepływ powietrza przez drogi oddechowe podczas snu, który wprawia w drgania podniebienie i języczek. Zabiegowe leczenie objawów polega na poszerzeniu drogi przepływającego powietrza. Zabiegi z zakresu radiochirurgi są najnowocześniejsze, najbardziej precyzyjne oraz njamniej inwazyjne. Zabiegi polegają na dokładnym skierowaniu fal o bardzo wysokiej częstotliwości i niskiej temperaturze w miejsce poddane leczeniu. Uzyskiwane efekty to: prawidłowa drożność nosa i gardła, a także usztywnienie tkanek miękkich podniebienia, aby nie drgały podczas oddychania.  W porównaniu z zabiegami przeprowadzanymi innymi metodami radiochiurugia jest o wiele mniej bolesna i nie pozostawia długo i trudno gojących się ran oparzeniowych.


W związku z powyższym Clinica wprowadza do swojej oferty nowa gamę usług zwanych radiochirurgią, które skutecznie leczą i zapobiegają przykrym konsekwencjom chrapania/bezdechu śródsennego:

1. Plastyka podniebienia i języczka (uvulopalatoplastyka podśluzówkowa)
- 1200,00 PLN.
2. Plastyka małżowin nosowych (konchoplastyka) - 1200,00 PLN.
3. Kryptoliza migdałków podniebiennych (obliteracja głębokich krypt migdałowych) - 1000,00 PLN,
4. Leczenie nawracających krwawień z nosa - 200,00 PLN,

Zabiegi wykonywane w są w trybie ambulatoryjnym i znieczuleniu miejscowym.

Wszelkich informacji dodatkowych można uzyskać kontaktując się z Rejestracją - telefonicznie lub mailowo.

Serdecznie Państwa zapraszamy.

Godziny przyjęć

Przygotowanie do badania

Polub nas na Facebook

Zobacz więcej...

vip-sport