Metoda AMIC®

W ortopedii pojawiła się nowa metoda leczenia urazów stawów.

Metoda AMIC® jest biologiczną metodą regeneracji w urazach chrząstki stawowej. Ta innowacyjna technika bazuje na naturalnych właściwościach organizmu, angażując potencjał i możliwości komórek pierwotnych. Dostęp do ubytku tkanki chrzęstnej jest możliwy po otwarciu stawu. Zwyrodniała tkanka chrzęstna usuwana jest przy pomocy specjalistycznych narzędzi.

Przy użyciu specjalnego narzędzia, w kości podchrzęstnej wykonywanych jest kilka otworów. Następnie defekt jest pokrywany macierzą Chondro – Gide®. Przez perforację, elementy szpiku kostnego wraz z czynnikami wzrostu są aplikowane do uszkodzonej chrząstki. Chondro – Gide® stabilizuje i chroni migrujące komórki, tym samym stanowi idealne środowisko do tworzenia nowej tkanki chrzęstnej.

Jeżeli ubytki tkanki chrzęstnej nie są poddane leczeniu, istnieje ryzyko ich rozprzestrzenienia się, co może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów.

Leczenie urazów chrząstki stawowej przy użyciu macierzy Chondro – Gide® zastępuje zastosowanie metalowych implantów. Macierz kolagenowa wspiera powstawanie tkanki chrzęstnej i jest całkowicie wchłaniana. Chondro – Gide® jest naturalnie wchłaniany przez ludzkie ciało. Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym tkanki łącznej i ważnym składnikiem chrząstki stawowej.

Operacja może zostać wykonana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Podczas artroskopii rozmiar wady jest dokładnie oceniany i klasyfikowany. Zwyrodniała i oderwana chrząstka jest całkowicie usuwana. Staw kolanowy zostaje otwarty.

Macierz Chondro – Gide® zostaje przytwierdzona do ubytku. Osiąga się to używając kleju fibrynowego lub szwów. Klej fibrynowy jest podawany prosto do płyty podchrzęstnej wokół mikroperforacji. Macierz Chondro – Gide® zostaje przyklejona do ubytku porowatą stroną w kierunku kości.

Pacjent spędza w szpitalu kilka dni. Przez 6 tygodni jest zobowiązany nosić ortezę. Podczas tego czasu nie jest dozwolone pełne obciążenie operowanej nogi. Lekarz przekazuje pacjentowi odpowiednie instrukcje.

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Rozumiem
Zbyt niska rozdzielczość aby wyświetlić stronę.