Aktualności

26Cze2019

Nowy aparat USG

Szanowni Państwo,

 

Technologia medyczna nieustannie się rozwija, umożliwiając, co raz dokładniejszą i pełniejszą diagnostykę obrazową. W trosce o jak najwyższą jakość wykonywanych badań pozyskaliśmy najnowszy aparat Philipsa – EPIQ 7.

 

Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę ultrasonografu:

 

Epiq 7 to nowy kierunek w echokardiografii i ultrasonografii premium z pewnością diagnostyczną i bezkompromisowym poziomem badań klinicznych, nawet w najcięższych przypadkach.

 

Obrazowanie Live xPlane – aparat umożliwia równoczesne utworzenie dwóch płaszczyzn obrazowania w pełnej rozdzielczości, pozwalając uzyskać dwa razy więcej informacji klinicznych w tym samym czasie.

 

Echokardiografia iRotate – umożliwia obrazowanie w trybie 2D i obracania obrazu bez poruszania głowicą oraz powrót do położenia wyjściowego za pomocą jednego klawisza.

 

xMatrix – technologia matryc zbudowanych z elemenów cieńszych niż ludzki włos. Głowice xMatrix umożliwiają akwizycję niezwykłej akości obrazów ultrasonograficznych w trybach 2D, Live 3D, Live xPlane.

 

Obrazowanie Live 3D Echo – umożliwia rekonstrukcję objętości serca w 3D w czasie rzeczywistym. Odbywa się szybko, dokładnie oraz z zachowaniem powtrzalności wyników z możliwością dokonania oceny ilościowej.

 

Zastrzeżona architektura obrazowania nSIGHT firmy Philips to zupełnie nowe, bezkompromisowe podejście do pozyskiwania obrazów ultrasonograficznych. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań tworzących obraz linia po linii, nSIGHT tworzy obrazy o optymalnej rozdzielczości na poziomie pikseli. W architekturze obrazowania nSIGHT wykorzystano nowy, bardziej precyzyjny układ formowania wiązki wraz z zaawansowanymi funkcjami przetwarzania równoległego. Ta wyjątkowa architektura umożliwia pozyskanie ogromnej ilości danych akustycznych, które następnie są rekonstruowane w czasie rzeczywistym w optymalnie zogniskowane wiązki, gwarantujące wysoką rozdzielczość każdego piksela obrazu.

 

Architektura aparatu EPIQ 7 obsługuje technologię inteligentnego rozpoznawania struktur anatomicznych (Anatomical Intelligence Ultrasound; AIUS) firmy Philips, zaprojektowaną z myślą o przekształceniu pasywnego ultrasonografu w aktywne urządzenie adaptacyjne. Dzięki funkcji zaawansowanego modelowania narządów (z technologią xMATRIX) i sprawdzonym narzędziom do oceny ilościowej badania są łatwe w przeprowadzaniu, bardziej powtarzalne oraz dostarczają więcej informacji klinicznych. Zakres zastosowań techniki AIUS obejmuje czynności od automatyzacji powtarzalnych etapów procedur po pełną analizę komputerową przy minimalnej ingerencji użytkownika, a wszystko to przy zastosowaniu technologii inteligentnego rozpoznawania struktur anatomicznych.

 

Technologia kryształów PureWave to największy przełom w zakresie materiałów używanych do budowy głowic piezoelektrycznych w ciągu ostatnich 40 lat. Czyste, jednorodne kryształy PureWave wykazują o 85% większą wydajność podczas obrazowania niż tradycyjny materiał piezoelektryczny. Technologia ta pozwala na lepszą penetrację anatomiczną u pacjentów trudnych do obrazowania, zapewniając wyjątkową rozdzielczość szczegółów przy użyciu jednej głowicy.

 

Funkcja Real Time iSCAN (AutoSCAN) automatycznie optymalizuje wzmocnienie oraz TGC w celu uzyskania obrazów wysokiej jakości za każdym razem.

 

Prosta ocena stanu wątroby za pomocą narzędzi nieinwazyjnych. Wykonywanie pomiarów sztywności wątroby metodą elastografii typu ShearWave firmy Philips u trudnych do obrazowania pacjentów jest zaskakująco szybkie i łatwe. Metoda jest nieinwazyjna, a przez to szybka i łatwa dla operatorów oraz praktycznie bezbolesna dla pacjentów.

 

Ultrasonograf EPIQ 7 jest wyposażony w najbardziej zaawansowaną architekturę, uwzględniającą wszystkie aspekty akwizycji i przetwarzania sygnału akustycznego. To prawdziwa ewolucja w kierunku niezrównanej jakości obrazowania ultradźwiękowego.

Lista aktualności

Ostatnio dodane

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Rozumiem
Zbyt niska rozdzielczość aby wyświetlić stronę.