Program odchudzający metodą balonu BIB

BIB (BioEnterics® Intragastric Balloon) to metoda polegająca na wprowadzeniu do żołądka silikonowego balonu wypełnianego następnie solą fizjologiczną. Balon wywołuje uczycie sytości oraz powoduje, że pacjent nie jest w stanie spożywać obfitych posiłków.

Leczenie trwa około 6 miesięcy. Przez ten czas, spotykając się z lekarzem, pacjent uczy się prawidłowych zasad żywienia, które zmieniają się w nawyki, a motywacja z własnych sukcesów ułatwia uzyskanie trwałego efektu.

BIB to przede wszystkim program odchudzający, który jest połączeniem nowoczesnej technologii, wiedzy ekspertów medycznych oraz wieloletnich doświadczeń nabytych podczas leczenia tysięcy pacjentów na całym świecie.Balon żołądkowy jest odpowiedni dla tych osób, które mają BMI powyżej 30. Szczególnie dobre efekty uzyskują osoby, które jedzą rzadko, ale w większych ilościach. Decydując się na BIB pacjent może spodziewać się znaczącego spadku masy w ciągu pierwszych sześciu miesięcy i dalszego przez kolejne 2 lata. Po upływie ok. roku zniknie w przybliżeniu 70-80% nadwagi, a wraz z nią znormalizuje się ciśnienie, stężenie glukozy i insuliny, spadnie stężenie triglicerydów i moczanów.

Założenie balonu BIB jest tylko jednym z elementów obniżenia masy ciała. Aby efekty były trwałe pacjent musi pamiętać, że ważne jest nastawienie do zmiany nawyków żywieniowych. Oprócz samego balonu pacjent może skorzystać z pomocy psychologa.

Pierwsze dni po wprowadzeniu balonu BIBTM będą nieprzyjemne, żołądek będzie przystosowywał się do balonu. Mogą wystąpić nudności, wymioty, wzdęcia, biegunki. W tym okresie ważne jest, aby pacjent ściśle przestrzegał zaleceń lekarza, m.in. poprzez nie podejmowanie żadnej aktywności fizycznej przez pierwsze 24 godziny, picie zimnych płynów. Kolejnym etapem jest przejście na produkty półpłynne (owsianki, gęste zupy, przeciery owocowe) i dalej stałe. Szybkość przejścia będzie zależeć od tego jak organizm pacjenta toleruje płyny. Po około dwóch tygodniach organizm przystosuje się i pacjent wraca do normalnych czynności. Podczas kolejnych sześciu miesięcy najważniejsza będzie zmiana sposobu odżywiania i zaakceptowanie tego sposobu odżywiania jako długoterminową zmianę stylu życia.

Po 6-ciu miesiącach lekarz usuwa balon z żołądka za pomocą gastroskopu.

Używamy ciasteczek aby śledzić odwiedziny w naszym serwisie. Nie gromadzimy danych osobowych. Przeglądając nasz serwis zgadzasz się z tą polityką.Zgadzam się
Zbyt niska rozdzielczość aby wyświetlić stronę.